مرکز تحقیقات و نوآوری کروز به عنوان شتابدهنده تخصصی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد

به گزارش وقت خبر, هلدینگ کروز با سابقه ۴۰ ساله در عرصه صنعت خودرو، در اقدامی جدید با ایجاد شرکت مرکز تحقیقات و نوآوری کروز حوزه فعالیت خود را گسترش داده و در زمینه فناوری های صنعت خودرو، هوش مصنوعی و دارو به تحقیق و نوآوری پرداخته است.

اکنون مرکز شتابدهنده تخصصی کروز به عنوان یک شرکت دانش بنیان مطابق امضای تفاهم نامه ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مدت سه سال مورد حمایت آن قرار گرفت.

گفتنی است مرکز تحقیق و نوآوری شرکت کروز در زمینه فناوری های صنعت خودرو، اکنون به بزرگترین مجموعه تحقیق و نوآوری در خاورمیانه تبدیل شده و با ایده پردازی، طراحی و تولید قطعات جدیدی که در صنعت خودرو امروزه مطرح می باشد و آینده به آن سمت می رود، پیشتاز در صنعت خودروی خاورمیانه است. بدین منظور با سرمایه گذاری سه میلیون دلاری، فضای ۲۴۰۰ متری مطابق با استانداردهای مراکز تحقیقاتی دنیا، با جدیدترین تجهیزات آماده سازی شده است که به زودی افتتاح می گردد.

هلدینگ کروز به این موضوع اعتقاد دارد که همکاری بین صنعت و دانشگاه ها باید تقویت شود و در این راستا از سال گذشته با سه دانشگاه صنعتی شریف، امیرکبیر و تهران همکاری دارد و توانسته با همت جوانان نخبه و دانشگاهی، بسیاری از قطعات استراتژیک و هایتک خودرو که روزی بومی سازی آن رویایی بیش نبود، به خودکفایی برساند. هم اکنون ۲۵۰ نفر از نخبگان کشور در مرکز تحقیقات کروز مستقر هستند و این شرکت با اشتغال ۱۲۵۰۰ نفر، بزرگترین قطعه ساز کشور است.

قبلی بررسی عملکرد شرکت نفت پاسارگاد با حضور عضو هیئت مدیره شستا
بعد توزیع چهار هزار بسته اقلام خوراکی و مایحتاج عمومی برای کمک به نیازمندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *