هیئت مدیره اعضای شفافیت

پاداش ۹۰۰ میلیون تومانی اعضای هیئت مدیره بیمه پاسارگاد

به گزارش “وقت خبر“بانکها و بیمه ها دوبال اقتصاد کشور هستند که با درآمدهای خود می توانند بخشی از چالش های موجود در نطام مالی کشور را پوشش دهند. شفافیت لازم در خصوص نوع نظارت بر این مراکز سبب می شود تا اولا مردم اقبال بیشتری به آنها نشان دهند و در ثانی همه چیز برای سهامداران و افکار عمومی روشن باشد. آنچه سبب می شود تا نظام اداری کشور از برخی شائبه های مصونیت پیدا کند روشنگری درباره ی مسائل مختلف است. بیمه پاسارگاد که از شرکت های زیر مجموعه ی بانک پاسارگاد می باشد که بانک پاسارگاد ۲۰ درصد سهام آن را در اختیار دارد مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد را به عنوان رئیس هیئت مدیره و معصوم ضمیری را به عنوان مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره در اختیار دارد.

سایر اعضای هیئت مدیره ی این بیمه را احمد شفیعی ، ابوالقاسم دباغ  و پیروز باستانی تشکیل می دهند. موردی که در صورتهای مالی بیمه پاسارگاد جای ابهام دارد و امیدواریم مدیران مدیره بیمه ی پارسارگاد نسبت به آن پاسخ شفاف داشته باشن میزان پاداش درج شده در مورد هیئت مدیره ی  این بیمه است.

به اعضای هیئت مدیره ی این بیمه در پایان سال ۹۷ به میزان ۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال پاداش داده شد که سهم هریک از اعضا اگر بطور مساوی در نظر بگیریم ۱ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال می شود.این مقدار اما در ۹ ماهه ی ۹۸ با جهش تقریبا ۲۷ درصدی به ۹ میلیارد ریال رسید که سهم هریک از اعضا به ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرد.

سؤال اول اینکه آیا مرسوم است که اعضای هیئت مدیره ی بیمه هایی که تحت نظارت بیمه ی مرکزی فعالیت می کنند چنین پاداش هایی را دریافت کنند؟

سؤال دوم اینکه چند درصد از سود این شرکت با پرتفوی بیمه ی عمر تأمین میشود؟

سؤال سوم این پاداش براساس چه زمان از فعالیت به اعضای هیئت مدیره پرداخت می شود؟

امیدواریم که شفافیت رکن حیاتی پاسخگویی در سازمانها و نهادهای مختلف باشد تا بدینوسیله بتوان مسائل را به درستی و روشنی بیان کرد.

 

قبلی با طرح دولت بلافاصله پس ازتغییر نرخ بنزین کرایه‌ها را گران کرد چند و چگونه
بعد میزان رشد ۳۶۳ واحدی شاخص بورس تهران و سرمایه گزاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *