آمریکا

امضای قانون افزایش حمایت از تایوان در آمریکا

به گزارش وقت خبر پس از آن‌که «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور آمریکا لایحه افزایش حمایت از تایوان را به تصویب رساند، با واکنش تند چین مواجه شد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این لایحه که روز پنجشنبه توسط ترامپ به قانون تبدیل شد، از وزارت امور خارجه می‌خواهد که گام‌های برداشته شده در راستای تقویت روابط میان آمریکا و تایوان را به کنگره گزارش کند.

همچنین از این وزارتخانه خواهد خواست، روابط خود را با کشورهایی که «به دنیال تضعیف امنیت و پیشرفت» تایوان هستند، تغییر دهد.

«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین، روز جمعه در پاسخ به این اقدام آمریکا گفت چنین لایحه‌ای برخلاف قوانین بین‌المللی است و دخالت آشکار واشگنتن در امور داخلی چین محسوب می‌شود.

شوانگ گفت: «از آمریکا می‌خواهیم اشتباه خود را تصحیح کند و این قانون را عملی نکند و مانع از توسعه روابط میان چین و دیگر کشورها نشود. در غیر این صورت بدون شک با پاسخ قاطع چین مواجه خواهد شد».

چین، تایوان را بخشی از خاک کشور خود می‌داند و خواستار برقراری سیستم «یک کشور، دو نظام» در این منطقه است اما آمریکا با حمایت از دولت ضد چینی حاکم در تایوان تلاش می‌کند مانع از رسیدن پکن به این هدف شود.

آمریکا فاقد روابط رسمی با تایوان است اما تلاش می‌کند با فروش تسلیحات و تصویب قوانین مختلف، اختلافات این منطقه با پکن را افزایش دهد.

آمریکا

قبلی مشکل عربستان در یافتن مشتری برای نفتش
بعد دستور آمریکا به کارکنان خود برای ترک فوری بغداد و اربیل

حتما ببینید

معمار معماری اردیبهشت شعر

فردوسی معمار زبان پارسی

ماه اردیبهشت همراه با بزرگداشت های ارزشمندی بویژه برای معماران بود ، اول اردیبهشت که بزرگداشت سعدی ، شاعر نامدار ایرانی بود ، سوم اردیبهشت که به مناسبت بزرگداشت شیخ بهایی ، یکی از بزرگترین اندیشمندان و معماران ایرانی نامگذاری شده است. و در نهایت 25 اردیبهشت که با نام فردوسی (حکیم سخن) نامگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *