آمریکا

تماس تلفنی ماکرون و ترامپ درباره کرونا

به گزارش وقت خبر . «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه تماس تلفنی با «دونالد ترامپ» همتای آمریکا ایی خود درباره شیوع ویروس کرونا را «گفت‌وگویی بسیار خوب» توصیف کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ماکرون روز جمعه در حساب توئیتری خود درباره گفت‌وگویش با ترامپ نوشت: «ما به همراه دیگر کشورها در حال کسب آمادگی برای واکنش به بحران کووید-۱۹ و [دستیابی به] یک ابتکار عملی قدرتمند و جدید در روزهای آینده هستیم».

به گفته یک دیپلمات فرانسوی، ماکرون روز گذشته در کنفرانسی تلفنی به دیگر رهبران اروپایی هشدار داده است: «بقای پروژه‌های اروپایی در خطر هستند. در حال حاضر با مرگ شنگن مواجه هستیم».

ماکرون از جمله رهبران اروپایی به شمار می‌رود که با بسته شدن مرزهای کشورها به‌دلیل مبارزه با گسترش ویروس کرونا مخالف بوده و خواستار حفظ منطقه بدون مرز میان کشورهای عضو توافق‌نامه شنگن است.

ترامپ امروز (جمعه) علاوه بر ماکرون، با «شی جین‌پینگ» رئیس جمهور چین نیز به‌صورت تماس تلفنی گفت‌وگو کرد. او در این باره گفت: «لحظاتی پیش مکالمه بسیار خوبی با شی، رئیس‌جمهور چین داشتم. به‌طور مفصل درباره کروناویروس که در حال ویران کردن بخش‌های بزرگی از سیاره ما است، صحبت شد».

امروز شیوع ویروس کرونا به  کشور هایی که بیشترین مبتلا را آمریکا ، اسپانیا ، فرانسه ، ایتالیا، آلمان  داشتند که آمریکا با ۱۷۰۰۰ مبتلا در این آمار رتبه نخست  را داشته و اسپانیا با ۸۰۰ کشته رتبه اول در جان باختگان امروز و ایتالیا ۷۰۰ کشته در رتبه دوم جهان قرار داشت.

فارس

آمریکا

قبلی دستور آمریکا به کارکنان خود برای ترک فوری بغداد و اربیل
بعد مدرک تحصیلی غیرمرتبط مدیرعامل بزرگترین شرکت معدنی ایران

حتما ببینید

تداوم پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی یکم در بانک ملت

پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی یکم در شعب و درگاه های غیرحضوری بانک ملت تا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *