کرونا

ظرفیت انجام بیش از ۱۰ هزار تست کرونا در روز

به گزارش وقت خبر . قاسم جان‌بابایی معاون درمان وزیر بهداشت در مراسم رونمایی از آزمایشگاه بیولوژیک سیار بسیج جامعه پزشکی تشخیص ویروس کرونا و سایر ویروس‌ها را انجام می‌دهد، اظهار داشت: اولین گروه که کنار وزارت بهداشت قرار گرفتند، نیروهای مسلح و بسیج بودند.

وی ادامه داد: در شرایط سختی که قرار داشتیم، متأسفانه برخی کشورها از آنها ماسک و وسایل حفاظتی خریداری کرده بودیم، آنها را نگه داشته و در روزهای اول ما بیشترین آلودگی در بین پرسنل درمانی خود داشتیم.

وی ادامه داد: تعداد محدودی کیت آزمایشگاهی در روزهای ابتدایی توسط سازمان بهداشت جهانی به ما داده شد، اما ما بلافاصله آزمایشگاه‌های تشخیصی خود را راه‌اندازی کردیم، به طوری که اکنون  حدود ۹۰ آزمایشگاه کار تشخیص کرونا را انجام داده و در روز ظرفیت انجام بیش از ۱۰ هزار آزمایش را داریم.

جان‌بابایی تأکید کرد: اکنون به مرحله کاملاً آرامش در خصوص تهیه ماسک رسیده‌ایم و تقریباً در هیچ بیمارستان و مراکز سرپایی خود مشکل تهیه ماسک نداریم.

درمان وزیر بهداشت با اشاره به همکاری خوب سازمان بسیج با وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: کار بزرگ دیگر بسیج در کنار وزارت بهداشت که یک نوآوری است و سازمان بهداشت جهانی آن را مورد تأیدی قرار داده است، حضور بسیج در بیماریابی فعال و مدیریت بیماری در محله‌ها و شهرها و روستاهاست و اکنون در شرایطی هستیم که با همت و همکاری نیروهای مسلح، بسیج، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان این کار انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون در بیماری کرونا مسلط شده‌ایم، گفت: ما به سمت ریشه‌کنی ویروس کرونا در حال فعالیت هستیم، البته این آخرین باری نیست که چنین بیماری‌ای می‌آید و دنیا را دچار بحران می‌کند و قطعاً امسال یا سال‌های آینده نیز بحران بیماری‌هایی داریم، اما این پتانسیل‌سازی و همکاری‌ها می‌تواند در این خصوص به ما کمک کند.

فارس / نبض بازار

 . کرونا

قبلی سرلشکر سلامی: حتی یک بیمار رها شده در کشور نداریم
بعد جزئیات اجرای زیرساخت‌ تولید در صنعت ریلی

حتما ببینید

تداوم پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی یکم در بانک ملت

پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی یکم در شعب و درگاه های غیرحضوری بانک ملت تا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *