اهمیت افتتاح بزرگترین واحد تولید کننده کنسانتره شرق کشور

به گزارش وقت خبر به نقل از نبض بازار ، وضعیت تولید کنسانتره در کشور اگرچه مطلوب به نظر می رسد اما اهمیت و نقش کنسانتره در زنجیره فولاد که یکی از اساسی ترین جایگزین های صادرات نفتی می باشد باعث می شود که در جهت توسعه این محصول اهتمام بیشتری صورت گیرد. امروز و در شرایطی که وضعیت قیمت گذاری و تخصیص این محصول هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد بزرگترین واحد تولید کننده کنسانتره شرق کشور افتتاح شد.

فولاد سنگان از شرکتهای زیرمجموعه فولاد مبارکه می باشد که با سرمایه گذاری این کارخانه موفق شد یکی از بزرگترین واحدهای تولیدکننده کنسانتره کشور را راه اندازی کند. افتتاح این طرح سبب خواهد شد تا بسیاری از واحدهای تولیدکننده فولاد نگران محدودیت عرضه این محصول در زنجیره خود نباشند.

با افتتاح این واحد ظرفیت تولید کنسانتره کشور که در حال حاضر ۵۷ میلیون تن است به ۶۲ میلیون تن برسد که گام مهمی در جهت سند چشم انداز تولید فولاد که باید در ۱۴۰۴ به ۵۵ میلیون تن برسد خواهد بود. این مسئله از جهت بین المللی نیز جایگاه تولید فولاد کشور که در حال حاضر در رتبه ۱۰ جهانی است به رتبه ۸ را امکان پذیر می کند.

در واحد تولید کنسانتره فولاد سنگان ظرفیت ۵ میلیون تن در فاز اول ۲.۵ میلیون تن به وجود خواهد آمد. سرمایه گذاری فولاد مبارکه در این طرح همچنین به ایجاد اشتغال مستقیم ۵۰ هزار نفر منجر می شود که می تواند در اشتغال بومی نیز نقش بسیار تعیین کننده ای داشته باشد.

قبلی انتشار قسمت پنجم موشن گرافیک مهندسی اجتماعی
بعد شفاف سازی بانک ملت در خصوص واریز وجوه متقاضیان فروش سهام عدالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *