احتمالا قیمت طلا این هفته ارزان می‌شود

به گزارش وقت خبر، روز چهارشنبه حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه هیات دولت « پیروزی ملت ایران در روزهای شنبه و یکشنبه  » را تبریک گفت. برخی فعالان بازار معتقدند که این پیام می‌تواند تاثیر مثبتی بر بازار طلا و دلار بگذارد.

این در حالی است که برخی‌های دیگر در فضای مجازی مدعی شدند که روز شنبه و یک‌شنبه هفته آینده مهلت درخواست آمریکا برای فعال‌سازی مکانیسم ماشه است و احتمالا تحریم‌های لغو شده باز می‌گردد. حال باید دید خبر هفته آینده چیست و چگونه می‌تواند قیمت دلار و طلا را متاثر کند.

در همین حال رئیس اتحادیه طلای تهران درباره وضعیت بازار در هفته پیش‌رو به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور، قیمت طلا در روز چهارشنبه (۹۹.۶.۲۶ ) کمی کاهش یافت. چراکه بازار در انتظار خبر خوش برای کاهش قیمت‌هاست. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود اگر این اخبار خوش در روز شنبه مطرح شود روند کاهشی قیمت طلا در هفته آینده هم ادامه‌ داشته باشد.

مردم همچنان سکه و طلای آب شده می‌خرند

ابراهیم محمدولی افزود: هر چند که قیمت طلا به سه مولفه از جمله میزان تقاضا، قیمت دلار و روند بازارهای جهانی بستگی دارد اما چنانچه قیمت دلار توسط بانک مرکزی مدیریت و کنترل شود بازار طلا نیز روند آرامش را در پیش خواهد گرفت. البته هنوز هم تقاضا برای خرید مصنوعات طلا در بازار وجود ندارد و مردم برای حفظ سرمایه‌های خود طلای آب شده و سکه می‌خرند.

او با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: هر چند که قیمت انس جهانی طلا در روز چهارشنبه ۲۰ دلار گران و در بازارهای جهانی با قیمت هزار و ۹۶۲ دلار معامله شده است اما هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۱۱ هزار تومان کاهش به قیمت یک میلیون و ۲۲۱ هزار تومان رسید.

همچنین سکه طرح جدید با کاهش ۱۷۵ هزار تومانی قیمت ۱۲ میلیون و ۸۶۵ هزار تومان را ثبت کرد. نیم سکه نیز با قیمت شش میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه و سکه‌ گرمی نیز به ترتیب قیمت سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و یک میلیون و ۹۸۰ هزار تومان را ثبت کردند.

قبلی سود سالانه بانکی از سود ماهانه رقیبان هم عقب ماند / نگاه مردم به وضعیت سود سپرده
بعد پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول مهر/ فاصله قیمتی خودروها زیاد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *