طراحی و تولید ورق‌های فولادی گرم به ضخامت‌های ۱۲ و ۱۴ میلی‌متر، گِرید ASTM A204GR.B

به گزارش وقت خبر : علیرضا مولویزاده رئیس واحد تروپروسس فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر و با بیان اینکه این نوع ورق آلیاژی حاوی ۰.۴۵ تا ۰.۶ درصد مولیبدن است، ادامه داد: عنصر مولیبدن استحکام فولاد را در دمای بالا افزایش میدهد و در ورق، مقاومت به خوردگی و خزش خوبی در دمای بالا ایجاد میکند.
در بیان جزئیات بیشتر این خبر، حسن شرافت، کارشناس این واحد افزود: میزان استحکام تسلیم (yield strength) ورق فوق حداقل Mpa 275 و استحکام کشش نهایی (Tensile strength) آن در محدودۀ Mpa ۶۲۰ – ۴۸۵ و میزان درصد کشش نهایی آن (EL%) حداقل ۲۱ درصد است.
وی استحکام و مقاومت زیاد این قبیل ورقها در دمای بالا را دو ویژگی حائز اهمیت این محصول دانست و گفت، از ورقهای ۱۲ و ۱۴ میلیمتر، گِرید ASTM A204GR.B برای ساخت مخازن تحت فشار (Preserver Vessel) و بویلرهای دارای درز جوش برای نگهداری بخار آب استفاده میگردد.
شرافت با بیان اینکه در اولین مرحله، این محصول جدید و خاص برای استفادۀ داخل و ساخت داکتهای احیا مستقیم فولاد مبارکه و چندین شرکت دیگر تولید و عرضه شده است، گفت: با دستیابی به دانش فنی تولید این ورقها از این پس امکان تولید انبوه آن نیز میسر شد.
علیرضا مولویزاده در پایان با تأکید بر اینکه تولید این ورقها در فولاد مبارکه از واردات و خروج مبالغ قابلتوجهی ارز از کشور جلوگیری خواهد کرد، افزود: در صورت ثبت سفارش، امکان صادرات این ورقها نیز امکانپذیر است.
وی در همین خصوص از همکاری واحدهای فولادسازی، نورد گرم، فروش و آزمایشگاه، برنامهریزی، کنترل کیفی و کلیۀ واحدهای ذیربط که این واحد و به بیان کاملتر، فولاد مبارکه را در دستیابی به اهداف خود یاری میکنند، تشکر و قدردانی کرد.

قبلی چرا بورس رشد ضعیفی داشت؟/ پیش‌بینی بورس در کوتاه مدت
بعد مرغ گرانتر می‌شود؟ / کمبود ذرت و سویا در مرغداری‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *