ظرفیت خالی واحد‌های تولیدی فعال شود

به گزارش وقت خبر ، همتی  در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در محل کارخانه بندرعباس شرکت نفت پاسارگاد برگزار شد ضمن قدردانی از مجموعه فعالیت های مدیریت این مجموعه در جهت افزایش اشتغالزایی و رشد و شکوفایی اقتصاد استان، بر لزوم افزایش ارزآوری و حفظ منافع ملی از طریق مظروف‌سازی و استفاده از استانداردهای روز دنیا در جهت بسته بندی کیفی قیر تولیدی این کارخانه در قالب بشکه و جامبوبگ و شیوه‌های نوین بسته‌بندی تاکید کرد.

 

وی این واحد تولیدی با اصلاح برنامه تولید خود از صدور فله ای محصولات خودداری کرده و مطابق نیاز و تقاضای بازار نسبت به بسته بندی فرآورده های تولیدی اقدام کند. وی افزود: سازمان صنعت معدن و تجارت نیز باید تولید سایر واحدها را بررسی نموده و برای دستیابی به اشتغال و ارز آوری بیشتر همه واحدهای مشابه به سوی بسته بندی محصولات صادراتی هدایت شوند.

استاندار هرمزگان در این نشست که با حضور ابراهیم امینی پوری، مشاور اقتصادی استاندار هرمزگان، خلیل قاسمی، رییس سازمان صمت استان، حسین نیکخواه، مدیرعامل و علی دانا، رییس هیئت مدیره نفت پاسارگاد برگزار شد، موانع و مشکلات مورد بررسی قرار گرفت و دستور لازم را به سازمان صمت با تشکیل کمیته ای صادر کرد.

همتی با اعلام حمایت جهت همکاری در راستای تحقق شعار سال جهش تولید و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دستور داد: با تشکیل کمیته ای جهت تامین  ملزومات  نفت پاسارگاد برای تولید بشکه‌های فلزی این موضوع از طریق سازمان صمت پیگیری ،مرتفع و نتیجه اعلام شود .

به گفته همتی صنعت قیر علاوه بر افزایش ارزآوری که برای کشور دارد موجب حل بخشی از مشکلات اقتصادی ایران در دوره سخت تحریم ها شده است و برهمین اساس مقتضی است که در جهت رشد و پویایی فعالیت های آن به نحو احسن وارد عمل شد.

براساس این گزارش حسین نیکخواه مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد نیز، از حمایت های استاندار و دیگر مقامات استان هرمزگان در جهت تسریع در  فعالیت های کارخانه این مجموعه تشکر کرد و گفت: ما در حال حاضر نیازمند پشتیبانی بیشتر مقامات استانی در جهت تامین ملزومات تولید بشکه های مورد نیازمان هستیم.

وی افزود: همانطور که استحضار دارید در مقوله صادرات، محصولاتی نظیر قیر از اهمیت فراوانی برخوردار هستند،  به ویژه در برهه حساس فعلی که کشور نیازمند استفاده از تمامی پتانسیل های صادراتی برای بهبود فعالیت های اقتصادی ایران است .

به گفته نیکخواه مجموعه نفت پاسارگاد نیز تمایلی به فله فروشی محصولات خود ندارد و به دلیل ارزش افزوده بسیار زیاد تلاش می‌کند به سمت فروش قیر بسته‌بندی شده در قالب بشکه حرکت کند.

وی افزود: با تامین ورق سرد به میزان مورد نیاز می‌توانیم نسبت اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم یک‌هزار نفر از جوانان این استان در مجموعه کارخانه بندرعباس و صنایع وابسته اقدام کنیم.

کارخانه بندرعباس شرکت نفت پاسارگاد در سال ۱۳۸۲با سرمایه گذاری ۱۲میلیارد تومان و ۱۳۰نیرو فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر با ظرفیت تولید سالانه بیش از ۷۵۰هزار تن قیر و اشتغال ۲۵۰ نفر مشغول فعالیت اس .

همتی همچنین با حضور در محل خط تولید کارخانه نفت پاسارگاد از فرایند بشکه‌سازی، بشکه پرکنی و حمل قیر بازدید کرد.

قبلی نماینده مردم تالش و رضوان شهر در مجلس خواستار حمایت دولت از بخش های خصوصی اشتغالزا مانند کروز شد
بعد سامانه همراه بانک رفاه باردیگر ارتقاء یافت و در اختیار عموم قرار گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *