آخرین خبرها

زمان خرید بیت‌کوین است؟/ صعود دوباره بیت‌کوین

به گزارش وقت خبر، قیمت بیت‌کوین پس از صعود و فرودی که در هفته‌های اخیر تجربه کرد، باز هم روندی افزایشی در پیش گرفته است. به گونه‌ای که ارزش آن در لحظه تنظیم این گزارش به حدود ۵۴ هزار و ۴۰۰ دلار، معادل حدود یک میلیارد و ۳۵۶ میلیون تومان رسیده بود.

علیرضا کریمیان، کارشناس بازارهای مالی، دلیل این روند قیمتی را خریدهای مجدد شرکت‌های سرمایه‌گذاری می‌داند. او به تجارت‌نیوز می‌گوید: اقدام این شرکت‌ها به خرید بیت‌کوین، جو مثبتی را در بازار ایجاد و از اصلاح عمیق آن جلوگیری کرده است.

صعود ادامه‌دار است؟

کریمیان در عین حال پیش‌بینی کرد که در ماه‌های آینده بازار بیت‌کوین، نوعی اصلاح را تجربه کند. حداقل اتفاق ممکن از نظر او «اصلاح زمانی» است و این رمزارز حرکت صعودی بعدی خود را سه تا چهار ماه دیگر آغاز می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، اصلاح زمانی به این معناست که قیمت‌‌ها در یک بازار برای بازه زمانی طولانی تقریبا ثابت بماند و اگر هم تغییر افرایشی یا کاهشی داشته باشد، درصد آن بسیار اندک است.

بیت‌کوین بخریم؟

کریمیان، کارشناس بازارهای مالی در پاسخ به این پرسش، توضیح می‌دهد: اکنون زمان مناسبی برای خرید بیت‌کوین نیست اما برخی از آلت‌کوین‌ها، که می‌تواند هر رمزارز دیگری را شامل شود، معمولا شرایط بهتری دارند؛ به گونه‌ای که می‌توانند روند صعودی را تجربه کنند.

او برای مثال به اتریوم، نم (NEM) و تزوس (Tezos)، اشاره می‌کند و می‌گوید: بیت‌کوین نیاز به اصلاح زمانی دارد و به همین دلیل زمان خوبی برخی خرید آن نیست.

برخی از کارشناسان تاکید می‌کنند که ورود به بازار رمزارزها نیاز به کسب شناخت و آگاهی دارد و افراد نباید بر اساس هیجان برای دریافت سودهای کوتاه‌مدت، به بازار وارد شوند.

 

قبلی فرآیند ارتباط صنعت و دانشگاه در فولادمبارکه شفاف است
بعد علت افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت کالاهای اساسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *