پروژه مرمت کاروانسرای وکیل، تابستان ۹۹ به بهره برداری می رسد

به گزارش وقت خبر به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، احمد صادقی افزود: هر چند واگذاری پروژه مرمت کاروانسرای وکیل از دو سال پیش مطرح شده اما کار مرمت آن عملا از سال ۹۷ آغاز شده و به جز وقفه ای کوتاه، اکنون اجرای پروژه طبق برنامه به پیش می رود.
وی ادامه داد: میزان پیشرفت فیزیکی پروژه اکنون ۱۸ درصد است اما این شرکت با تامین منابع مالی مناسب و بکارگیری نیروهای انسانی متخصص در تلاش است تا پایان تابستان آینده پروژه مذکور را به بهره برداری برساند.
صادقی تصریح کرد: از ویژگی های پروژه کاروانسرای وکیل این است که مراحل طراحی، مرمت و نظارت همگی توسط متخصصان ایرانی انجام شده ضمن اینکه تمام مصالح ساختمانی مورد نیاز نیز از داخل تامین شده است.
وی اظهار کرد: هزینه اجرای پروژه مرمت کاروانسرای وکیل طبق برآوردهای اولیه ۸۵ میلیارد ریال بود اما با توجه به نوسان قیمت ها، پیش بینی می شود بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه داشته باشد. تاکنون حدود ۵۰ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت تندیس تجارت باختر گفت: کاروانسرای وکیل با ۱۱ هزار مترمربع وسعت تا قبل از مرمت در قالب ۱۲۰ حجره بود و اقامتگاه هم نداشت اما با اجرای پروژه مرمت، این شرکت بنا دارد اقامتگاهی با ۵۷ اتاق در مجموع با ۱۴۲ تخت در قالب اتاق های یک خوابه ، دو خوابه ، سوئیت و همچنین امکاناتی همچون رستوران، کافی شاپ، آمفی تئاتر و چند غرفه تجاری با هدف عرضه آثار هنری و صنایع دستی ایجاد کند.
صادقی افزود: توسعه زیربناهای گردشگری، علاوه بر جلب گردشگران داخلی و خارجی و ایجاد امکانات رفاهی برای آنان، در نهایت منجر به توسعه اقتصادی کشور می شود؛ لذا یکی از محورهای اصلی فعالیت شرکت تندیس تجارت باختر ، ساخت هتل و تبدیل آثار تاریخی و میراث فرهنگی به اقامتگاه است که در این خصوص علاوه بر مرمت کاروانسرای وکیل، هتل سیرجان با مجموعه تجاری آن و هتل بافت را نیز در دست احداث دارد.
وی در پایان تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که با تکنولوژی های روز، بکارگیری نیروهای متخصص و استفاده از روش های اجرایی جدید، دامنه فعالیت های شرکت را توسعه دهیم تا با ایجاد اقامتگاه در آثار تاریخی، احداث هتل و همچنین ساخت مجتمع های خدماتی بین راهی ، زیربناهای گردشگری در کشور افزایش یابد.

قبلی ایجاد تابلوی قیمت خرده‌فروشی محصولات فولادی
بعد بودجه ۹۹ فاصله بین رؤیا تا واقعیت

حتما ببینید

بانک گردشگری-سمگا

سمگا در حال توسعه سرمایه‌گذاری

گروه شرکت‌ها : گروه شرکت‌ها: صورت‌های مالی گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران نشان می‌دهد روند‌های درآمدی این شرکت رو به افزایش است. چشم‌انداز سمگا تا افق ۱۴۰۴، تبدیل شدن به نماد توسعه گردشگری در کشور و شناخته شدن به‌عنوان یکی از سه برند برتر گردشگری در منطقه است. در این راستا، سمگا ماموریت خود را ارائه خدمات در بخش‌های مختلف زنجیره توسعه فعالیت‌های گردشگری تعریف کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *