آخرین خبرها

تخصیص ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب به صنایع استان اصفهان

به گزارش وقت خبر , حجت الله غلامی معاون عمرانی استاندار اصفهان  اظهار داشت: انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان در راستای تامین آب مورد نیاز صنایع  صورت می گیرد و با اجرای این طرح ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب به استان اصفهان تخصیص پیدا خواهد کرد. 

وی افزود: مطالعات پروژه انتقال آب از خلیج فارس توسط شرکت تامین آب اصفهان صفه انجام شده است. سهامداران این شرکت صنایع بزرگ اصفهان از جمله شرکت فولاد مبارکه است.

وی افزود: مطالعات مرحله دوم انتقال آب از خلیج فارس هم انجام شده است که از بندرعباس حدود ۱۰۰ کیلومتر است و مطالعات بقیه مسیر هم در مرحله نهایی شدن است.

غلامی بیان داشت: عملیات اجرایی انتقال آب از خلیج فارس همزمان با انتقال آب به خراسان رضوی در تاریخ ۲۴ اسفندماه توسط رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس آغاز می شود.

وی افزود: پروژه مذکور، با حفاری و لوله گذاری آغاز شده است و با تکمیل مطالعات مسیر، به مرور در فازهای متعدد به بهره برداری می رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به پیش بینی ۵ ساله این پروژه گفت: تامین اعتبار مالی این پروژه توسط شرکت تامین آب اصفهان صفه خواهد بود که از محل صندوق توسعه ملی، صنایع و مشارکت مردمی تامین می شود.

شایان ذکر است با راهبری وزارت صمت و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ معدنی از جمله فولاد مبارکه یکشنبه این هفته عملیات اجرایی آیین بهره برداری و شروع عمیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استانهای شرقی و مرکزی کشور توسط رییس جمهور آغاز خواهد شد.

این ابَرپروژه، با بهره مندی از توان متخصصان داخلی و همچنین ظرفیت های بخش خصوصی توانمند، در زمان تحریم به اجرا خواهد درآمد و این موضوع باعث شده تا از آن به عنوان یکی بزرگترین پروژه های بعد از انقلاب اسلامی نام برده شود.

قبلی شرکت فولاد مبارکه سهم مهمی در طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان دارد
بعد مشارکت بانک ملت در تامین پوشاک نوروزی ۵۰۰ دانش آموز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *