بهره‌برداری از دومین کارخانۀ تولید پودر میکرونیزه بنتونیت و آهک

به گزارش وقت خبر، به نقل از شرکت مبارکه فولاد مدیرعامل شرکت آتیه فولادنقشجهان ضمن تأیید این خبر گفت: این اقدامات روز یکشنبه ۹۸/۰۹/۱۷ و در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در سال رونق تولید و تأکیدات مدیرعامل شرکت فولاد مبارکۀ اصفهان بر توسعۀ پایدار، توسط شرکت آتیهپودر هرمزگان، از شرکتهای تازهتأسیس زیرمجموعه انجام شد.
حسین کفعمی در ادامه از کلنگزنی طرح توسعۀ تولید آهک کلسینه و محصولات وابسته در شرکت سنگ و فولاد هرمزگان خبر داد و افزود: با افتتاح کارخانۀ مذکور، شرکت آتیهفولاد نقشجهان با بهرهگیری از توان همکاران صدیق خود، موفق شد برای دومین بار در سال ۱۳۹۸، پس از راهاندازی واحدی مشابه در مجموعۀ معادن سنگان استان خراسان رضوی، با همت و کار مضاعف جهادی، دستاورد ارزندهای در عرصۀ بومیسازی و تولید پودر میکرونیزه بنتونیت و پودر میکرونیزۀ آهک در منطقۀ ویژۀ صنایع معدنی و فلزی خلیجفارس در بندرعباس به کشور تقدیم کند.
وی خاطرنشان کرد: باتوجهبه برنامهریزی تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در واحدهای فولادی در منطقۀ هرمزگان، توسعۀ تولید آهک به ظرفیت ۱۴۰۰ تن در روز از اهداف اساسی و موردنیاز کارخانههای مذکور است.
کفعمی بـــا اشــــاره به کلنــــگزنـــــی واحد تولیدی یادشده تصریح کرد: بنابر برنامهریزیهای صورتگرفته مقرر است این کارخانۀ ۴۰۰ هزار تنی توسط شرکت سنگ و فولاد هرمزگان تا دو سال آینده به بهرهبرداری برسد.
وی با تأکید بر اینکه کارخانۀ تولید پودر میکرونیزه بنتونیت و آهک در مدت چهار ماه و با ظرفیت اولیه ۱۰۰ هزار تن احداث شده و به بهرهبرداری رسیده است، گفت: این موفقیت گامی اساسی در جهت خودکفایی استان هرمزگان است.
مدیرعامل شرکت آتیه فولادنقشجهان در خاتمه با تأکید بر اینکه این کارخانه مواد اولیۀ موردنیاز تولید گندله در واحدهای گندلهسازی منطقۀ هرمزگان را تأمین میکند، خاطرنشان کرد: با ساخت و بهرهبرداری این کارخانه بهطور مستقیم برای ۲۰ نفر و بهطور غیرمستقیم برای ۱۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

قبلی ماشین‌کاری قفسه‌های نورد مقدماتی بدون حضور کارشناسان خارجی
بعد ظرفیت‌های عظیم کشور نباید معطل خوراک مواد معدنی بماند

حتما ببینید

چگونه متوجه شویم سهام عدالت داریم یا خیر؟

رهبر انقلاب دیشب با درخواست دولت برای آزادسازی سهام عدالت موافقت کردند اما بسیاری از مردم نمی‌دانند یا بخاطر ندارند که آیا در شمول سهام عدالت قرار گرفته بودند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *