به درستی که همدستان آمریکا در عدم ارسال دارو به ایران جنایتکار جنگی هستند و شناخته می شوند

Print Friendly, PDF & Email

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه اقدام جنایتکارانه آمریکا در عدم ارسال دارو به ایران جنگی جدید است، گفت: همدستان ایالات متحده در این اقدام ضد بشری جنایتکار جنگی هستند.

کد خبر : 1960
تاریخ انتشار : شنبه 24 اسفند 1398 - 9:15
به درستی که همدستان آمریکا در عدم ارسال دارو به ایران جنایتکار جنگی هستند و شناخته می شوند
Print Friendly, PDF & Email

به گزارش https://vaghtkhabar.ir/ عباسعلی پوربافرانی عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو درباره تحریم دارو و تجهیزات پزشکی ایران از سوی آمریکایی‌ها و جنایات جنگی محسوب شدن این اقدام ضد بشری، گفت: دشمنی آمریکا و تحریم‌های ۴۱ سال اخیر آمریکایی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه تعطیل نشده و همواره سعی کرده‌اند ملت بزرگ ایران را تحت فشار قرار دهند.

وی افزود: ما سعی کرده‌ایم خود را با این تحریم‌ها منطبق کنیم این در حالی است که دولت ایالات متحده روز به روز به این تحریم‌ها افزوده و در این مسیر از هیچ کار ضد انسانی و ضد بشری علیه جمهوری اسلامی فروگذار نکرده‌اند.

** اقدام جنایتکارانه آمریکا در عدم ارسال دارو به ایران جنگی جدید است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد: متاسفانه چندین سال است آمریکا حوزه بهداشت و درمان و داروی جمهوری اسلامی را تحریم کرده است این در حالی است که اقدام آنها ضد حقوق بشر و انسانیت بوده و برخلاف قواعد حقوق بین‌الملل است لذا انتظاری از آنها برای رعایت این موضوع نداریم.

پوربافرانی گفت: ای کاش آمریکایی‌ها حداقل اجازه می‌دادند شرکت‌های دارویی که طبق موازین حقوق بین‌الملل با جمهوری اسلامی مراوده دارند اقدامات‌شان را انجام دهند اما آمریکایی‌ها با اقدامات جنایتکارانه خود جنگی جدید را علیه کشورمان به راه انداخته و اجازه واردات دارو و تجهیزات پزشکی به کشورمان را نمی‌دهد.

** همدستان آمریکا در عدم ارسال دارو به ایران جنایتکار جنگی هستند

وی افزود: آمریکایی‌ها با فشارها و شیطنت‌های متعدد سعی می‌کنند مانع ارسال دارو به جمهوری اسلامی شوند این در حالی است که برخی کشورها همدست ایالات متحده در اقدامات ضد بشری و ضد انسانی علیه کشورمان هستند که آنها هم شریک این جنایتکار محسوب می‌شوند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: ممانعت آمریکایی‌ها از ارسال دارو به جمهوری اسلامی مصداق جنایت جنگی محسوب می‌شود و دادگاه‌های بین‌المللی باید مانع این رفتار و اقدام خبیثانه آنها شود در حالی است که این داروها و تجهیزات در مسیر پیشگیری و درمان کرونا در ایران به کار گرفته می‌شود و اگر این تجهیزات و داروها به ایران نرسد مانع بزرگی در مسیر کنترل کرونا محسوب شده و تبعات زیادی را دارد.

** شیطنت ضد بشری آمریکا در ممانعت ارسال دارو به ایران

پوربافرانی افزود: جمهوری اسلامی توانسته با استفاده از علم ودانش و تعهد جوانان کشورمان در مسیر مقابله با کرونا اقدامات بسیار اساسی انجام دهد ولی اگر آمریکایی‌ها و همدستان جنایتکارشان مانع در این مسیر ایجاد نکنند خیلی سریع می‌توانیم کرونا را شکست دهیم.

وی اظهار داشت: ای کاش آمریکایی‌ها شیطنت ضد بشری خود را کنار گذاشته و دخالتی را در مسیر ارسال دارو به کشورمان نداشته باشند و قطعا در این مسیر می‌توانیم دستاوردهای خوبی داشته باشیم که آمریکایی‌ها هم حیرت زده باقی بمانند.

منبع خبر خبر گزاری فار س

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.