دکترنمکی: سنجش ۶.۵ میلیون خانوار در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا خبر داد

Print Friendly, PDF & Email

وزیر بهداشت ازسنجش و کنترل ۶.۵ میلیون خانوار در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا خبر داد.

کد خبر : 2004
تاریخ انتشار : یکشنبه 25 اسفند 1398 - 9:51
دکترنمکی: سنجش ۶.۵ میلیون خانوار در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا خبر داد
Print Friendly, PDF & Email

به گزارش وقت خبر، سعید نمکی وزیر بهداشت با اشاره به برگزاری هفتمین نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا، اظهار داشت: در این نشست که رئیس‌جمهور نیز به صورت ویدئوکنفرانس به آن پیوست، چند مصوبه داشتیم که یکی از آنها اضافه کردن برخی کارگروه‌ها به آن بود.

وی ادامه داد: در این نشست، موضوع کنترل بیشتر رفت و آمدها مطرح شده و اینکه محدودیت‌های جدیدی ایجاد کنیم و اکیپ‌ها در نقاطی که باید مستقر شوند را اعلام می‌کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: موضوع عدم مراجعه حضوری شهروندان برای فراخوان وزارتخانه‌های مختلف مانند ثبت مسکن جدید یا خرید خودرو در این جلسه مطرح و مصوب شد؛ ضمن اینکه گزارشی در خصوص طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا که شروع شده است، ارائه شد.

نمکی با اشاره به اجرای طرح بسیج مبارزه با کرونا در چهار استان کشور، خاطرنشان کرد: در این استانها موارد را شناسایی کرده‌ایم و به سرعت این افراد تحت مراقبت قرار گرفتند و توانسته‌ایم افرادی که با آنها تماس داشته‌اند را ایزوله کنیم و بار بیمارستان‌ها را نیز کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه اکنون ۳۱ هزار مرکز وزارت بهداشت در سراسر کشور درگیر اجرای پروژه بسیج ملی مبارزه با کرونا هستند، گفت: ۱۲۰۰ مرکز ارجاع بیماران را به صورت سرپایی داریم؛ ضمن اینکه با کمک نیروی مسلح نیز این تعداد به ۲ هزار و ۵۰۰ مرکز می‌رسد.

وزیر بهداشت با اشاره به پایش مردم در طرح ملی مبارزه با کرونا، افزود: تا شب گذشته بیش از ۶.۵ میلیون خانوار در این طرح کنترل شده و افراد مشکوک را به اولین مرکز فراخوان کرده‌ایم و در این مرکز نیز کارهای ارجاع به متخصص یا در موارد لزوم به بیمارستان انجام می‌شود و این روند هر روز انجام خواهد شد.

نمکی یادآور شد: امیدواریم با حرف‌شنوی مردم و روندی که ما در این مسیر پیش می‌رویم، تا قبل از شروع سال نو، دستاوردهای مطلوبی با اجرای طرح بسیج ملی کرونا داشته باشیم.

وی اضافه کرد: سامانه‌ای را اعلام کردیم تا مردم در آن خود اظهاری کنند و ما از طریق شماره ملی و تلفن با آنها تماس بگیریم؛ به طوری که روز گذشته ۹۳۰ هزار تماس تلفنی به خانواده‌ها داشته‌ایم و این حرکت کمک می‌کند تا موارد مشکوک از موارد آلوده جدا شوند و افراد آلوده به ویروس تحت کنترل قرار گیرند و زنجیره انتقال قطع شود. به گزارش خبر گزاری فارس

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.