ناصر تقی زاده مدرک تحصیلی تحصیلات چادرملو شرکت معدنی

مدرک تحصیلی غیرمرتبط مدیرعامل بزرگترین شرکت معدنی ایران

به گزارش “وقت خبر“استفاده از افراد متخصص با رشته تحصیلی مرتبط یکی از ارکان موفقیت سازمانها و شرکتهاست که بی توجهی به آن می تواند تبعات بدی را در طول زمان به همراه داشته باشد. ممکن است فردی با داشتن رشته غیر تخصصی در مدیریت بخشی موفق باشد اما این کار در دنیای حرفه ای امروز جالب نیست. البته این موضوع در برخی از سازمانهای کشورمان در حال انجام است و به طور مثال شاهد برکناری میعاد صالحی از صندوق بازنشستگی به همین دلیل بودیم. مدرک تحصیلی غیرمرتبط خصوصا برای افرادی که در رأس هرم تصمیم گیری قرار دارند می تواند هزینه های بازآموزی را به همراه داشته باشد و یا تصمیمات استراتژیک با تأخیر زمانی مواجه گردد که در این صورت باید روی انتخاب افراد دقت نظر بیشتری کرد. متأسفانه این موضوع در برخی از شرکتهای بزرگ با همه ی حساسیتهایی که می توانند داشته باشند هنوز در حال انجام است و شاهد روی کار آمدن افرادی هستیم که تحصیلات دانشگاهیشان ربطی به مسئولیت فعلی آنها ندارد و به این ترتیب آمار مدیران غیرمتخصص در کشور افزایش پیدا می کند. شرکت معدنی وصنعتی چادرملو که بزرگترین شرکت معدنی ایران است در حال حاضر با مدیریت فردی اداره می شود که با تحصیلات غیرمرتبط مدیرعامل بزرگترین شرکت معدنی ایران است که این موضوع می تواند به اعتبار سازمانی کشورمان در مجامع بین المللی آسیب برساند.

ناصر تقی زاده که از اواخر اسفند سال ۹۸ به عنوان مدیرعامل چادرملو انتخاب شد با مدرک مهندسی مکانیک در مقطع لیسانس این جایگاه را در اختیار دارد و عجیب اینجاست که این اتفاق با موافقت سازمان توسعه و نوسازی معادن ( ایمیدرو) انجام گرفته است. تقی زاده که پیشتر به عنوان رئیس هیئت مدیره چادرملو فعالیت می کرد حالا با تحصیلات غیرمرتبط مدیرعامل مجموعه ای شده که در بخش اقتصادی کشور اثرگذاری بسیار زیادی دارد. با این شرایط به نظر می رسد که باید در ملاک انتخاب افراد در بخشهای مختلف تجدید نظر شود زیرا این موضوع می تواند به اعتبار حرفه ای سازمانهای کشور در مجامع بین المللی آسیب برساند. ناصر تقی زاده در شرایطی با مدرک تحصیلی غیرمرتبط به این سمت رسید که به غیر نوریان یکنفر دیگر از اعضای هیئت مدیره چادرملو کارشناس ارشد مهندسی معدن است.

قبلی تماس تلفنی ماکرون و ترامپ درباره کرونا
بعد پیام مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در تحقق منویات مقام مغظم رهبری و سال «جهش تولید»

حتما ببینید

چگونه متوجه شویم سهام عدالت داریم یا خیر؟

رهبر انقلاب دیشب با درخواست دولت برای آزادسازی سهام عدالت موافقت کردند اما بسیاری از مردم نمی‌دانند یا بخاطر ندارند که آیا در شمول سهام عدالت قرار گرفته بودند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *