بایدهای تولید و الزام آن در اقتصاد

تولید سرمایه گذاری و مشکل جذب سرمایه های داخلی و خارجی را برطرف خواهد نمود و سرمایه های سرگردان که گاهی بسیار مضر به حال اقتصاد عمل می کند را قابل مدیریت می نماید.

کد خبر : 322
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 اکتبر 2019 - 8:42
بایدهای تولید و الزام آن در اقتصاد

به گزارش وقت خبر به نقل از  نبض بازار ، پرداختن به اهمیت و ضرورت تولید داخلی نگاه به آن از منظر آثار و پیامدهائی است که مترتب بر آن است. در صورت شکل گیری و سامان یافتن تولید داخلی تحولات بنیادینی در اقتصاد ملی و در نتیجه در معیشت مردم و بخصوص در حل مسائل و مشکلات اقتصادی زندگی رخ خواهد داد. افزایش تولید داخل به افزایش صادرات کمک خواهد کرد و آن نیز به نوبه خود ضمن افزایش درآمدهای کشور به افزایش تولید منجر خواهد شد. سرمایه گذاری و مشکل جذب سرمایه های داخلی و خارجی را برطرف خواهد نمود سرمایه های سرگردان که گاهی بسیار مضر به حال اقتصاد عمل می کند را قابل مدیریت می نماید. از امکانات و زیرساخت های موجود به نحو مطلوب تری استفاده می گردد. رشد علمی و صنعتی را به دنبال خواهد داشت هزینه های سنگین اقتصادی کشور را همچون هزینه های واردات، حمل و نقل و وابستگیها را کاهش خواهد داد. دانش و تکنیک و فن آوریهای تولید در عرصه های مختلف را رشد داده و بویژه مهارتهای مدیریت در امر تولید را بالا برده و با سایر کشورها قابل رقابت خواهد نمود. امکان بهره گیری ملت ایران از سهم الهی و خدادادی خود را در بهره برداری از منابع مختلف فراهم خواهد ساخت.
امنیت داخلی به دلیل حل مسائل اشتغال و تورم و امنیت منطقه ای و جهانی را به دلیل افزایش نقش در اقتصاد دنیا و بخصوص سرمایه گذاریها افزایش خواهد داد.
از آثار سوء اقتصاد تک محصولی و اتکا به ارز حاصل از فروش نفت خواهد کاست و روحیه نشاط و سربلندی و عزت و همه فضائل روحی ناشی از آن را برای ملت ایران به همراه وارمغان خواهد داشت.

هریک از بخشهای اقتصادی کشور به خودی خود نماینده ی عزم ملی یک ملت است که دوست دارند در برابر زیاده گویی های غرب و دشمنان قسم خورده ی کشور توانمندیهای خود را نشان دهند. هرچه که عزم این موضوع در نزد مدیران تولیدی کشور بیشتر باشد ضعف بیشتری درر جبهه ی دشمنان حس خواهد شد.

فولاد مبارکه که طی چند سال گذشته نماینده ی این مبارزه در خط مقدم تولید است در سال 98 هم علیرغم اینکه تحریمهای بین المللی اولین بار در دوره ی پسابرجام به سراغ صنایع فلزی رفت توانست در بخش تولید و صادرات به خوبی حاضر شود و باز هم در جمع مدعیان این صنعت در دنیا خودنمایی کند. فولاد مبارکه آنطور که از صورتهای مالی این گروه قابل استخراج است در شش ماهه ی نخست سال توانست ظرفیتهای کمی تولید را افزایش دهد و در بخش کیفی نیز به خوبی انتظارات را برآورده کرد. در شش‌ماهۀ اول سال 1398  تناژ فروش داخلی به  3  میلیون و 121  هزار تن و تناژ فروش صادراتی به 753  هزار تن رسید. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل میزان فروش داخلی 2 میلیون و 933 هزار تن و فروش صادراتی  664  هزار تن بوده است.

درآمد فروش کل (داخلی و صادرات) در شش‌ماهۀ اول سال گذشته 98 هزار و 101 میلیارد ریال بوده است، درحالی‌که این رقم در شش‌ماهۀ اول سال 1398 به 200 هزار و 337 میلیارد ریال افزایش ‌یافته است. همچنین درآمد فروش صادراتی در شش‌ماهۀ اول سال جاری، علی‌رغم همۀ مشکلات در حوزۀ صادرات و این مهم که فولاد مبارکه تأمین بازار داخلی را از اولویت‌های اصلی خود می‌داند، به 311 میلیون دلار افزایش یافته است.

مجموع این اعداد و ارقام به خوبی نشان می دهد که نشانه گیری فولادیها در اقتصاد کشور بسیار درست بوده و نیاز کشور که همان تولید و صادرات است در این گروه تولیدی به خوبی درک شده و با توجه به ضرورت این دو مقوله برنامه های تولیدی خود را بنا می کنند که نتیجه اش در دستاوردهای این گروه و اقتصاد کشور به خوبی قابل رؤیت است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.