سلامت

تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت تا اول تیر

به گزارش وقت خبر . طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت در گفتگوی تلفنی با برنامه تهران کلینیک رادیو تهران آخرین تمهیدات بیمه سلامت برای بیماران مبتلا به کرونا را تشریح کرد.

موهبتی درباره آخرین اقدامات سازمان بیمه سلامت برای بیماران مبتلا به کرونا گفت : یکی از نگرانی‌های عموم مردم پوشش بیمه است و در رابطه با کسانی که تا امروز به هر دلیلی برای پوشش بیمه‌ای خود اقدام نکرده‌اند و به این بیماری مبتلا شده‌اند می‌توانند در بیمارستان بیمه شوند و در خصوص پرداخت حق بیمه، درصورت داشتن توان مالی، دفترچه بیمه در اسرع وقت صادر می‌شود و در غیر این صورت، پس از ارزیابی وسع مالی از نظر پرداخت حق بیمه‌توسط وزارت تعاون، دفترچه بیمه پس از یک روز صادر می‌شود.

مدیرعامل بیمه سلامت در رابطه با خدمات این بیمه افزود :تمام داروهای موجود در پروتکل‌های ابلاغی از طرف وزارت بهداشت تحت پوشش بیمه است. دو مورد دارو ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا نیز مشمول حمایت‌های بیمه‌می‌شوند. آزمایش‌های تشخیصی از جمله سیتی اسکن ریه، PCR و موارد مشابه ضمن هزینه‌های ناشی از بستری شدن بیمار در ICU و در حقیقت تا ۹۰ درصد هزینه‌ها تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرد.

موهبتی از تمدید تمامی دفترچه‌های بیمه سلامت تا اول تیرماه بدون مراجعه به دفاتر بیمه خبر داد و در خصوص داروهای خاص اظهار داشت : این داروها دارای پروتکل‌های خاصی هستند و نیازمند مراجعه به ادارات کل در مقاطع سه ماهه و شش ماهه است تا مجددا در رابطه با پیشرفت بیماری و یا بهبود وضعیت فراخور نظر پزشک تصمیم گیری شود. طبق قانون مقرر شده، در خصوص این دسته از داروها، افراد حائز شرایط تا پایان خرداد ماه و بدون تایید و نیاز به مراجعه به اداره کل، در قالب پروتکل‌های قبلی برای تهیه این دسته از دارو ها به داروخانه مراجعه کنند.

وی افزود: موارد مشابه از جمله افرادی که زودتر از ۳ ماه اوراق دفترچه شان تمام می‌شود نیز نیازی به مراجعه به اداره کل ندارند. همچنین محدودیت‌هایی از جمله عدم امکان استفاده مجدد از سی تی اسکن تحت پوشش بیمه‌به مدت ۶ ماه و نیاز به شرط تخصص در رابطه با تجویز سی تی اسکن، در راستای کمک و حمایت از مردم کشور، برداشته شده است تا مردم بتوانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

موهبتی در رابطه با اعلام سازمان برنامه و بودجه در راستای پرداخت مبالغی به وزارت بهداشت و بیمه سلامت برای برآورده کردن مطالبات دانشگاه‌های علوم پزشکی توضیح داد: طبق گفته‌های دکتر نوبخت، مبلغ ۱۶۶۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ در اختیار ما قرار گرفت که با استفاده از آن توانستیم بخشی از بدهی‌های خود به دانشگاه ها و بخش خصوصی در حوزه داروخانه ها، فیزیوتراپی ها، تصویربرداری ها، آزمایشگاه ها، بیمارستان ها و پزشکان را تسویه کنیم؛ اما کماکان ما به بخش دولتی در سال ۹۷، حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان بدهی داریم و در این راستا اعتباری از تخصیص ما در سال ۹۸ باقی مانده بود که همکاران قادر به تخصیص آن در سال ۹۸ نبودند و در سال ۹۹ تخصیص آن داده شده است اما تا این لحظه اعتباری در اختیار ما قرار نگرفته است.

مدیرعامل بیمه سلامت در ادامه گفت: از زمانی که پول در اختیار ما قرار می‌گیرد، بیش از ۲۴ الی ۴۸ ساعت طول نخواهد کشید تا این مبلغ بین ۴۴ هزار طرف قرارداد بیمه‌در سراسر کشور توزیع شود.

فارس / Google

    سلامت

قبلی شناسایی ۲۴۸۳ مبتلای جدید به کرونا
بعد فعالیت مداوم اکیپ‌های ضدعفونی در جنوب تهران

حتما ببینید

تداوم پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی یکم در بانک ملت

پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی یکم در شعب و درگاه های غیرحضوری بانک ملت تا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *