مدیرعامل پتروشیمی مارون:

پرونده کاتالیست سکاف با پیگیری حفاظت وزارت دفاع حل شد

امرائی گفت:سکاف املاک جدیدی را معرفی کرد که به زودی به تملک مارون درخواهد آمد تا مساله کلا حل بشود. من از ضابط حفاظت وزارت دفاع که مجدانه پیگیری این موضوع بود و همراهی خوبی با ما داشت، تشکر می‌کنم.
کد خبر : 32541
تاریخ انتشار : شنبه 2 تیر 1403 - 9:55
پرونده کاتالیست سکاف با پیگیری حفاظت وزارت دفاع حل شد
Print Friendly, PDF & Email

به گزارش نبض بازار، امین امرائی، مدیرعامل پتروشیمی مارون در خصوص مهمترین محور‌ها و مصوبات مجمع عمومی عادی سال مالی ۱۴۰۲ این شرکت اظهار داشت: مجمع مارون با حضور اکثر سهامداران تشکیل شد و دست همکاران و کارکنان ما پر بود. در این مجمع علیرغم تعمیرات و اورهالی که درسال ۱۴۰۲ داشتیم، سال پرکار و پرهزینه‌ای بر ما گذشت، اما خوشبختامه عملکرد مطلوبی را ثبت کردیم.

امرائی با شاره به اینکه درآمد و سود عملیاتی مارون افزایش پیدا کرد، افزود: درآمد عملیاتی مارون در سال ۱۴۰۲ با فروش ۳۶.۸ همت نسبت به سال قبل ۱۱ درصد رشد داشت. در نتیجه سود عملیاتی شرکت که حاصل تلاش در شرکت اصلی بود، علیرغم این تصور می‌شد که کاهش سود به خاطر عدم تولید و اورهال داشته باشیم، افزایش پیدا کرد، و به نحوی تدبیر شد که عدم النفع روز‌های توقف تولید به حداقل ممکن رسید و با سناریو‌های فروش، هوشمندسازی فروش، کاهش شدت مصرف انرژی، صرفه جویی در میزان تولید آف اسپک و موارد دیگر باعث شد سود عملیاتی ما به ۸.۵ همت برسد و نسبت به سال قبل تقریبا بیش از یک همت برابر حدود ۹ درصد افزایش پیدا کند.

مدیرعامل پتروشیمی مارون تصریح کرد: فقط سود تلفیقی مارون به دلیل هزینه‌های تامین مالی پروژه‌ها روند کاهشی داشت که نکته مثبتی است به خاطر اینکه سازمان درحال توسعه بوده و پیشرفت می‌کند و دست در جیب سهامداران نمی‌کند و سعی کرده از بازار پول و سرمایه، منابع جذب کند و بحث توسعه مطرح است که محور اصلی فعالیت در مارون است که سود پایدار را نصیب سهامداران خواهد کرد. همکاران من کارنامه موفقی در تولید داشتند و در توسعه هم همینطور بود که گزارش این پروژه‌ها و پیشرفت مطلوب آن‌ها را در مجمع خدمت سهامداران ارائه کردم.

امرائی ادامه داد: شرکت پتروناد آسیا به عنوان شریک تجاری مارون وارد این مجموعه و گروه مارون شد که اخیرا هم سهامش خریداری شد تا مارون در زنجیره اتیلن اکساید کشور از ابن سینای همدان تا پتروناد تکمیل بشود و بقیه پروژه‌ها به نوعی مارون در همه آن‌ها حضور دارد. من واقعا از همکاران در مجموعه پتروشیمی مارون قدردانی می‌کنم، چرا که همین امروز که ما مجمع شرکت را برگزار کردیم، خوزستان به دلیل گرمای بالای ۵۰ درجه تعطیل شد، اما کار و عملیات ما در پتروشیمی تعطیل ناپذیر است و همکاران ما در شرجی و گرما مشغول کار هستند و امیدوارم سهامداران هم راضی باشند.

مدیرعامل پتروشیمی مارون در خصوص تاثیر حضور این شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی و رقابت با شرکت‌های روسی در بازار جهانی تاکید کرد: در بحث فروش همکاران من به سمت هوشمندسازی فروش حرکت کردند و به تناسب نمایشگاه‌های مناسب را انتخاب می‌کنند که کشور‌ها و بازار‌های هدف ماست و از بازار چین به بازار‌های دیگر تمرکززدایی کرده ایم و در نتیجه بازار‌ها و مشتریان جدید به سبد صادراتی مارون اضافه شده است که نتیجه اش هم این بوده که فروش ما نسبت به سال قبل علیرغم کاهش تولید، به دلیل تولید گرید‌های خاص افزایش پیدا کرد. روس‌ها هم چه در گذشته و چه در حال حاضر، مثل سایر رقبا به عنوان رقیب تجاری ما در این حوزه پتروشیمی بودند و خیلی تفاوتی ندارد و باید تدبیر و اقداماتی که باید انجام بدهیم را پیگیری کنیم.

امرائی در مورد زمان بهره برداری از پروژه‌های توسعه‌ای و زنجیره ارزش مارون گفت: بخشی از طرح‌های توسعه‌ای در سال آینده به بهره برداری می‌رسد و بقیه طرح‌ها هم در سال‌های آتی براساس برنامه زمانبندی جلو رفته و راه اندازی خواهد شد.

مدیرعامل پتروشیمی مارون در مورد آخرین وضعیت پرونده کاتالیست سکاف اعلام کرد: بخش عمده‌ای از تضامینی که شرکت سکاف داده بود، ضبط شده و یک سری از املاکش ضبط شد و در نهایت هم یک مقداری از اختلاف حساب‌ها که باقی مانده بود، سکاف املاک جدیدی را معرفی کرد که به زودی به تملک مارون درخواهد آمد تا مساله کلا حل بشود. من از ضابط حفاظت وزارت دفاع که مجدانه پیگیری این موضوع بود و همراهی خوبی با ما داشت، تشکر می‌کنم.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.