۲۶۳ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی

Print Friendly, PDF & Email

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به اینکه بدهی دولت به تامین اجتماعی حدود ۲۶۳ هزار میلیارد تومان است گفت: واگذاری شرکتهای زیان ده دردی از سازمان دوا نمی‌کند.

کد خبر : 3620
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 فروردین 1399 - 10:12
۲۶۳ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی
Print Friendly, PDF & Email

به گزارش وقت خبر حسن صادقی  با اشاره به اینکه قرار بود دولت در ازای بدهی خود به تأمین اجتماعی، سهام برخی از شرکت‌ها را واگذار کند، گفت: متأسفانه واگذاری برخی از شرکت‌های کم‌بازده و زیان‌ده فقط باعث ضربه خوردن تأمین اجتماعی شد و به نوعی دولت کلاه سر این سازمان گذاشت که البته آخرین‌بار دولت قبل تعدادی از شرکت‌هایی که برای بنیاد مستضعفان بود، به تأمین اجتماعی داد که بعد از روی کار آمدن دولت فعلی، آنها این شرکت‌ها را پس گرفتند.

وی به باور غلطی که در میان مردم در خصوص سازمان تأمین اجتماعی وجود دارد، اشاره کرد و گفت: همه فکر می‌کنند که تأمین اجتماعی با وجود شرکت‌هایی که دارد، ثروتمند است در حالی که اگر تمام سود سالانه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) را محاسبه و به سازمان بدهیم، فقط می‌تواند یک یا دو ماه هزینه‌هایش را پرداخت کند.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با تأکید بر اینکه تأمین اجتماعی «ثروتمندی که فقیر است» باید نامگذاری شود، افزود: در حال حاضر ۳۰ هزار میلیارد تومان کارفرمایان بخش خصوصی و نهادهای عمومی غیردولتی برای پرداخت حق بیمه به سازمان بدهکار هستند که شیوع کرونا نیز باعث شده این حق بیمه‌ها با تأخیر بیشتری پرداخت شود.

صادق به بدهی دولت اشاره کرد و اظهار داشت: از سوی دیگر میزان بدهی دولت به تأمین اجتماعی حدود ۲۶۳ هزار میلیارد تومان است که این مبلغ سالیان سال است که پرداخت نشده و ظلمی در حق کارگران صورت گرفته است.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: این بدهی از سال ۵۷ تاکنون برای سه درصد حق بیمه سهم دولت به تأمین اجتماعی پرداخت نشده و هیچ دولتی به تعهدات خود عمل نکرده است. حتی اگر سالیانه مبلغ بسیار کمی از این بدهی‌ها به سازمان پرداخت می‌شد، امروزه شاهد حجم انبوه بدهی نبودیم و دولت نیز برای پرداخت آن با مشکل مواجه نمی‌شد.

وی افزود: در حال حاضر تأمین اجتماعی در مرحله سقوط قرار گرفته و دولت باید به تعهدات خود عمل کند در غیر این صورت با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد.

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.