معاون اقتصادی و مالی فولادمبارکه خبر داد: رشد ۹۱ درصدی سود نسبت به مدت مشابه سال قبل

Print Friendly, PDF & Email

پس از این که فولاد مبارکه در شش ماهه اول سال ۱۳۹۸ توانست به اهداف خود در تولید کمی و کیفی دست یابد، در بخش ساختن سود برای ذینفعان نیز خوش درخشید.

کد خبر : 537
تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 آبان 1398 - 4:26
معاون اقتصادی و مالی فولادمبارکه خبر داد: رشد ۹۱ درصدی سود نسبت به مدت مشابه سال قبل
Print Friendly, PDF & Email

به گزارش وقت خبر ، معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه ضمن تائید این خبر گفت: با توجه به این که از ابتدای سال جاری، رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و همچنین دست یابی به اهداف شرکت از سوی مدیریت ارشد فولاد مبارکه در دستور کار قرار گرفته بود، با تلاش جمعی همه بخش های گروه فولاد مبارکه اهداف تولید محقق شد و سود ۶۲۶ ریالی در شش ماهه اول سال ۱۳۹۸ نیز محقق شد.
طهمورث جوانبخت با بیان این که شرکت در مدت مشابه سال قبل ۳۲۸ ریال سود برای هر سهم شناسایی کرده بود، تصریح کرد: علت اصلی رشد ۹۱ درصدی سود در ۶ ماهه اول سال جاری، افزایش ۱۰۴ درصدی درآمدهای عملیاتی ۶ ماهه امسال (افزایش از مبلغ ۹۸ هزار و ۱۰۱ میلیارد ریال به ۲۰۰ هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال) در مقایسه با دوره مشابه سال قبل می باشد. که به لحاظ ریالی رکورد محسوب می گردد.
وی درآمد حاصل از فروش داخلی را معادل ۱۶۶ هزار و ۷۸۸ میلیارد ریال و درآمد حاصل از صادرات را معادل ۳۳ هزار و ۵۴۹ میلیارد ریال در ۶ ماهه اول سال جاری اعلام کرد.
افزایش ۱۲۵ درصدی سود ناخالص نسبت به دوره مشابه سال قبل
معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طی ۶ ماهه اول ۱۳۹۸ سود ناخالص شرکت با ۱۲۵ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال قبل از ۴۶ هزار و ۶۹ میلیارد ریال به ۱۰۳ هزار و ۸۳۹ میلیارد ریال افزایش یافت. این در حالی است که بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی در شش ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه ۸۵ درصد افزایش داشته است.
وی در ادامه از تحقق ۶۹ درصدی سود نسبت به بودجه فولاد مبارکه در سال ۹۸ خبر داد و در این خصوص اظهار کرد: سود خالص شرکت پس از کسر مالیات به ۸۱ هزار و ۴۳۶ میلیارد ریال رسیده است.
جوانبخت افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۱۳۰ هزار میلیارد به ۲۱۰ هزار میلیارد ریال( معادل۶۱/۵۳ درصد) از محل سود انباشته را از دیگر برنامه های راهبردی فولاد مبارکه اعلام کرد و گفت: با راهبردهای هوشمندانه ای که در دستور کار فولاد مبارکه بوده است ما شاهد این هستیم که شرکت نه تنها همه ساله سود مناسبی را تقسیم کرده است بلکه با اجرای توسعه های خود توانسته است بازدهی مناسبی برای سهامداران و ذینفعان شرکت ایجاد نماید.
وی تصریح کرد: این افزایش سرمایه به تایید هیات مدیره و حسابرس مستقل شرکت رسیده است و در انتظار صدور مجوز از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، برای برگزاری مجمع عمومی فوق العاده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.