ادامه روند روبه‌رشد کیفیت محصولات فولاد مبارکه

Print Friendly, PDF & Email

سعید نقیه، مدیر متالورژی و کنترل کیفیت شرکت فولاد مبارکه، از ادامۀ روند روبه‌رشـــد کیفیت محصولات فولاد مبارکه خبر داد و گفت: با تعریف اقدامات اصلاحی و اجرای آن با همکاری نواحی تولیدی، روند کیفیت محصولات شرکت در شش‌ماهۀ اول سال ۱۳۹۸ در شاخص‌های اساسی بهبود قابل‌توجهی داشته است.

کد خبر : 661
تاریخ انتشار : شنبه 25 آبان 1398 - 11:04
ادامه روند روبه‌رشد کیفیت محصولات فولاد مبارکه
Print Friendly, PDF & Email

به گزارش وقت خبر ، وی در این خصوص اظهار داشت: رسالت واحدهای کنترل کیفی، آزمایشگاهها و پشتیبانی فنی مشتریان در فرایند مدیریت کیفیت شرکت فولاد مبارکه، حصول اطمینان از انطباق مشخصات فنی مواد اولیۀ ورودی، محصولات تولیدی در خطوط مختلف تولید و محصولات نهایی نواحی با دستورالعملهای مربوطه، استانداردهای ملی و بینالمللی با توجه به درخواست و حساسیتهای مشتریان است.
مدیر متالورژی و کنترل کیفیت شرکت فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه کنترل و پایش محصول در راستـــــای ارتقــــای کیفیـــــت محصــــولات، رضایتمندی مشتریان و حفظ اعتبار و منافع شرکت فولاد مبارکه، با تلاش کارکنان شرکت فولاد مبارکه تأمین میگردد، اظهار داشت: کیفیت را فرایندهای تولید میسازند، ولی کنترل و پایش و طبقهبندی عیوب و ارزیابی انطباق به عهدۀ واحدهای یادشده است.
وی در پاسخ به این سؤال که کیفیت در فولاد مبارکه چه جایگاهی دارد افزود: کیفیت در شرکت فولاد مبارکه از ورود مواد اولیه و مصرفی شامل سنگآهن، گندله، آهن اسفنجی، آهک، انواع نسوز، انواع فروآلیاژها، انواع روانکارها و… شروع و تا فرایند ذوب و ریختهگری و همچنین تولید محصولات نهایی ورق گرم، ورق سرد و محصولات پوششدار ادامه مییابد.
او در خصوص فرایند نمونهبرداریها اذعان کرد: این فرایند با انجام ۵۰۰ هزار نمونهبرداری، یکمیلیـــــــون تســـــت و انجـــــام صددرصــــد بازرسیهای کیفی انجام میگیرد و با رسیدگی به ادعای مشتریان تا محل کارخانۀ مشتری ادامه مییابد.
سعید نقیه با اشاره به اهمیت تولید محصولات کیفی و با ارزش افزودۀ بالا گفت: از شاخصترین محصولات ویژه که در ششماهۀ اول ۱۳۹۸ در شرکت فولاد مبارکه تولید شده است میتوان به ورقهای مورداستفاده در صنایع نفت و گاز و خودروسازی و همچنین ورقهای ضدخوردگی اشاره کرد که با همت و تلاش همۀ واحدهای مربوطه انجام شده است.
وی با بیان اینکه در همۀ نواحی شرکت رشد فزایندۀ کیفیت را شاهد بودهایم گفت: بهعنوان مثال بازده کیفی محصول در مجتمع فولاد سبا در سال ۱۳۹۶ به میزان ۹۳.۰۱ درصد، در سال گذشته به میزان ۹۳.۹۱ و در ششماهۀ نخست سال ۱۳۹۸ به میزان ۹۵.۶۷ درصد افزایش یافته است.
مدیر متالورژی و کنترل کیفیت شرکت فولاد در پایان با تأکید بر اینکه کلیۀ تستها و بازرسیهای کیفی بر روی محصولات جدید انجام شده و تأیید شرکتهای نفت و خودروسازی نیز کسب گردیده است، در همین راستا از تمامی کارکنان که کیفیت را با جدیت فزاینده در دستور کار خود قرار دادهاند، تشکر و قدردانی کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.