حضور همزمان چهار عضو هیئت مدیره بیمه معلم در بخشها و سازمانهای دیگر

Print Friendly, PDF & Email

بیمه معلم یکی از سازمانهایی که به جز مدیرعاملش سایر افراد هیئت مدیره آن در بخشهای دیگر نیز حضور دارند و این مسئله می تواند شائبه هایی را به وجود بیاورد که یا توضیح مدیران این بیمه را می طلبد.

کد خبر : 740
تاریخ انتشار : شنبه 9 آذر 1398 - 8:46
حضور همزمان چهار عضو هیئت مدیره بیمه معلم در بخشها و سازمانهای دیگر
Print Friendly, PDF & Email

به گزارش “وقت خبر“وقتی که دایره تحقیق و تفحص وسیع تر می شود مستندات جدیتری به دست می آید که می توان براساس آن نسبت به اصلاح الگویی که به صورت یک اشتباه رایج درآمده اقدام کرد. بیمه ها یکی از ارکان مهم اقتصادی کشور هستند که هرگونه مسئله ای در آنها می تواند به سرعت به نظام اقتصادی کشور آسیب وارد کند. موضوع استفاده از افرادی که همزمان با حضور در هیئت مدیره برخی شرکتهای بیمه ای در سازمانها دیگر هم فعال هستند اگرچه این روزها تبدیل به یک اپیدمی در اکثر سازمانها شده اما حساسیت برخی نهادها ایجاب می کند تا نسبت به تعدیل این رویه اقدام مقتضی صورت گیرد. کم نیستند افراد آگاه و کاربلدی که می توانند به جای چنین افرادی وظیفه ی خود را به نحو احسنت انجام دهند.

بیمه معلم یکی از سازمانهایی که به جز مدیرعاملش سایر افراد هیئت مدیره آن در بخشهای دیگر نیز حضور دارند و این مسئله می تواند شائبه هایی را به وجود بیاورد که یا توضیح مدیران این بیمه را می طلبد و  یا باید از سازمانهای نظارتی خواست به آن ورود جدی کنند.

ماده ۲۴۱ قانون تجارت تصریح دارد که هیچ فردی نمی‌تواند اصالتاً یا به نمایندگی از شخص حقوقی، همزمان در بیش از یک شرکت که تمام یا بخشی از سرمایه آن متعلق به دولت یا نهادها یا مؤسسات عمومی غیر دولتی است به سمت مدیرعامل یا عضو هیئت مدیره انتخاب شوند.

غلامرضا حیدری زنگنه مدیرعامل انجمن دوستی ایران و عراق است که به صورت همزمان در هیئت مدیره بیمه معلم حضور دارد و علاوه بر این شاهد عضویت او در هیئت مدیره سرمایه گذاری تأمین اجتماعی نیروهای مسلح شستان هستیم. حیدری البته ریاست هیئت مدیره شرکت دارویی سبحان را نیر بر عهده دارد.

 

ریاست هیئت مدیره شرکت توسعه عمران بیمه نیز بر عهده عمادالدین قاضوی دیگر عضو هیئت مدیره بیمه معلم است. قاضوی عضو هیئت مدیره هواپیمایی اروان نیز هست.

محمدرضا سمیعی دیگر عضو هیئت مدیره ی این شرکت بیمه ای در هیئت مدیره خدمات رفاهی کشتیرانی جمهوری اسلامی حضور دارد.

نکته جالب در این طومار حضور معتضدیان قمی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری کشتیرانی در بین اعضای هیئت مدیره بیمه معلم خواهد بود.

این لیست از مشاغل نشان می دهد که باید کار اصولی در این خصوص انجام شود زیرا همواره افرادی هستند که پشت چراغ قرمز ترافیک چندکاره ها بایستند و هیچوقت نوبت به آنها نرسد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.