افتتاح خط تمام اتوماتیک تولید ماسک پیشرفتۀ N95 با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه

Print Friendly, PDF & Email

هم‌زمان با مـــیلاد پــر خیــروبرکت بانـــوی کوثـــر، حضرت فاطمۀ زهرا (س) خط تمام اتوماتیک تولید ماسک N95 با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه و با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان، با حضور مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه و اعضای هیئت‌رئیسۀ دانشگاه صنعتی اصفهان با ظرفیت ۶۰ هزار ماسک در ۲۴ ساعت به بهره‌برداری رسید.

کد خبر : 7719
تاریخ انتشار : شنبه 18 بهمن 1399 - 12:46
افتتاح خط تمام اتوماتیک تولید ماسک پیشرفتۀ N95 با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه
Print Friendly, PDF & Email

به گزارش وقت خبر , مهندس عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، از این پروژه که روز پنج‌شنبه شانزدهم بهمن‌ماه در محل دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد، به‌عنوان اقدامی مبارک در ادامۀ همکاری‌های گستردۀ علمی و فناورانۀ فولاد مبارکه با دانشگاه صنعتی اصفهان و مراکز علمی کشور یاد کرد.

وی با اشاره به اهداف فولاد مبارکه از مشارکت در این پروژه اظهار داشت: فولاد مبارکه به‌‌منظور عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، حمایت از دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین پشتیبانی از استارت‌آپ‌ها را در دستور کار خود قرار داده و معتقد است با تکیه بر دانش و تخصص کاملا بومی می‌توان به دستاوردهای ارزشمندی دست یافت که بومی‌سازی و تولید ماسک پیشرفتۀ N95  نمونۀ بارز این رویکرد موفقیت‌آمیز است.

 مدیرعامل فولاد مبارکه اجرای این پروژه را نشان از واقف بودن بخش صنعت و دانشگاه به مسئولیت‌های اجتماعی ارزیابی و خاطرنشان کرد: خرسندیم که فولاد مبارکه و دانشگاه صنعتی اصفهان در یک کار مشترک موفق به اجرای پروژه‌ای شده‌اند که نتیجۀ آن تولید ۶۰ هزار ماسک در هر شبانه‌روز با کیفیت بالا بوده است.

مهندس عظیمیان در ادامه به تحریم‌های چندین بارۀ آمریکا علیه این شرکت اشاره کرد و گفت: در شرایط تحریم اقتصادی کشور، برای رشد و توسعۀ مناسب، ملزم به استفاده از ظرفیت جامعۀ علمی کشوریم و بنا داریم در ادامه نیز مصمم‌تر از قبل در این مسیر حرکت کنیم.

مدیـــرعامل فــــولاد مبــــارکه در ادامـــه به حضـــور فرهیــــختگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی اصفهان در بخش‌های مختلف شرکت فولاد مبارکه اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ارتباط بسیار خوبی میان بخش‌های تحقیقاتی مجموعۀ فولاد مبارکه و دانشگاه صنعتی و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان برقرار است و به دستاوردهای خوبی هم منتج شده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت استفادۀ حداکثری از ظرفیت‌های دانش روز در صنعت افزود: فولاد مبارکه برای حفظ سهم ۵۰ درصدی خود در تولید فولاد کشور و تولید محصول با تکنولوژی و علم روز دنیا، خود را ملزم به استفاده از نسل چهارم تکنولوژی می‌داند، چراکه صنایع بزرگ کشور به ورق‌های فولادی با ویژگی‌های متفاوتی همچون استحکام و انعطاف‌پذیری زیاد و وزن سبک نیاز دارد.

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه کشور ما، به‌ویژه فولاد مبارکه در تولید فولاد از دنیا عقب نیست، اما در تنوع محصولات کمی از سایر کشورها عقب مانده است، ادامه داد: برای اینکه بتوانیم این عقب‌افتادگی را جبران کنیم، باید با مراکز علمی و دانشگاهی کشور ارتباط نزدیک و کاملی داشته باشیم.

عظیمیان با اشاره به نقش‌آفرینی فولاد مبارکه در مبارزه با ویروس کرونا در ادامه افزود: مجموعۀ فعالیت‌های شرکت فولاد مبارکه برای مبارزه با بیماری کرونا در کشور بی‌نظیر است؛ شرکت تاکنون در زمینۀ مساعدت به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای خرید تجهیزات پزشکی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان کمک کرده، درحالی‌که هیچ شرکتی در ایران به ۱۰ درصد از این مبلغ هم نرسیده است.

وی در همین خصوص گفت: بخش عمده‌ای از این کمک‌ها در قالب تجهیزات به دانشگاه علوم پزشکی بوده و بخشی نیز به تهیۀ تبلت برای دانش‌آموزان بی‌سرپرست و کم‌برخوردار تحت حمایت کمیتۀ امداد امام خمینی (ره) اختصاص یافته است.

تحریم فولاد مبارکه نشان از نقش استراتژیک این صنعت در اقتصاد و توسعۀ کشور دارد

در ادامۀ این مراسم، دکتر سید مهدی ابطحی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه این همکاری از آخرین روزهای سال گذشته آغاز شده و خوشبختانه با مشارکت بسیار خوب فولاد مبارکه به نتیجه رسیده است گفت: تحریم فولاد مبارکه نشان از نقش استراتژیک این صنعت در اقتصاد و توسعۀ کشور دارد و عملکرد خوب این شرکت را تأیید می‌کند. بدون شک اگر این قبیل شرکت‌ها و بنگاه‌های صنعتی و اقتصادی در اقتصاد و خودکفایی کشور مؤثر نبودند، دلیلی برای این نوع مانع‌تراشی و تحریم‌ها وجود نداشت.

رونمایی از وب‌سایت مرجع فناوری‌های ساخت دانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش خبرنگار فولاد، در این آیین همچنین نشست هم‌اندیشی هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی با مدیران فولاد مبارکه به‌منظور تبادل فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با صنعت با عنوان «فکر نو» برگزار و از وب‌سایت مرجع فناوری‌های ساخت دانشگاه صنعتی اصفهان رونمایی شد.

 رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در این خصوص گفت: هم‌اینک با معرفی ۴۰۰ فناوری در سطوح مختلف بر روی وب‌سایت isco دانشگاه، فرصت‌های سرمایه‌گذاری به علاقه‌مندان علم و فناوری عرضه می‌شود.

ابطحی توجه به تربیت نیروی انسانی کارآمد برای صنعت را مورد تأکید قرار داد و افزود: دانشگاه صنعتی اصفهان سومین دانشگاه برتر کشور در رتبه‌بندی ISC شناخته شده و با توجه به اهمیت کیفیت‌بخشی به دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم، از سال ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی آموزش و پژوهش به خود دانشگاه‌ها واگذار می‌شود. بدین ترتیب دانشگاه تعیین می‌کند در مقاطع مختلف چه تعداد دانشجو جذب کند و این مهم با همکاری نزدیک با صنعت تحقق می‌یابد.

این ماسک شش‌لایه از ماسک‌های N95 معمولی بسیار لطیف‌تر است

رئیس هیئت‌مدیرۀ شرکت آتیه‌فولاد معدن پارسیان نیز که به نمایندگی از فولاد مبارکه نقش مؤثری در به بار نشستن این پروژۀ مشترک داشت، گفت: در اوج شیوع بیماری کرونا، با تأیید مهندس عظیمیان مدیرعامل و معاون نیروی انسانی شرکت فولاد مبارکه این وظیفه را بر عهده گرفتیم.

علیرضا ملکی در تشریح این پروژه اظهار داشت: این ماسک ‌شش‌لایه با استفاده از روش التروسونیک تولید می‌شود که یک ‌لایۀ آن نانو است و از ماسک‌های N95 معمولی بسیار لطیف‌تر و با وجود شش‌لایه بودن بسیار سبک‌تر است. محصول مشترک فولاد مبارکه و دانشگاه صنعتی اصفهان مجوزهای لازم را از سازمان غذا و دارو نیز اخذ کرده است.

وی از تولید این ماسک‌ها در انواع سوپاپ‌دار و بدون سوپاپ خبر داد و گفت: ماسک‌های سوپاپ‌دار مصارف صنعتی و نوع بدون سوپاپ آن مصارف بهداشتی دارد. ضمن اینکه ماسک تولیدی سوپاپ‌دار نیز در شرکت فولاد مبارکه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 ملکی با تأکید بر اینکه انگیزۀ فولاد مبارکه از مشارکت در این پروژه به‌هیچ‌عنوان اقتصادی نبوده است، تصریح کرد: فولاد مبارکه به‌منظور تعهد خود به ایفای نقش در حوزۀ مسئولیت‌های اجتماعی در این کار مشارکت کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.