در صندوق سرمایه گذاری کارگزاری پارسیان چه خبر است؟

موجودی نقد این صندوق از 5 میلیارد و 632 میلیون ریال در فروردین 98 به 3 میلیارد و 608 میلیون ریال در تیرماه 98 کاهش پیدا می کند در هرماه این فاصله زمانی سه ماهه شاهد کاهش 674 میلیون ریالی موجودی نقد این صندوق هستیم.

کد خبر : 753
تاریخ انتشار : یکشنبه 1 دسامبر 2019 - 10:49
در صندوق سرمایه گذاری کارگزاری پارسیان چه خبر است؟

 

به گزارش وقت خبرصندوق سرمایه گذاری کارگزاری پارسیان که از نهادهای وابسته به بانک پارسیان است از سال 1390 فعالیت خود را آغاز کرد. مدیریت این صندوق بر عهده کارگزاری پارسیان است و مدیران سرمایه گذاری آن حمید فاروقی ، سعید اسلامی و هما کشاورزان هستند.

در صورتهای مالی منتهی به تیرماه سال جاری موضوعاتی درباره این صندوق به چشم می خورد که امیدواریم مدیران بانک پارسیان در مورد آن پاسخگو باشند.

موجودی نقد این صندوق از 5 میلیارد و 632 میلیون ریال در فروردین 98 به 3 میلیارد و 608 میلیون ریال در تیرماه سال جاری کاهش پیدا می کند یعنی در هرماه این فاصله زمانی سه ماهه شاهد کاهش 674 میلیون ریالی موجودی نقد این صندوق هستیم. این در حالیست که میزان موجودی نقد این صندوق طی یکسال یعنی از فروردین 97 تا فرودین 98 رشد 90 درصدی را نشان میدهد اما در فاصله سه ماه کاهش 36 درصدی پیدا می کند.

افزایش 40 درصدی بدهی این صندوق در همین فاصله زمانی از دیگر مسائلی است که باید به آن پرداخت. جمع بدهی های این صندوق در فروردین ماه بیش از 5 میلیارد و 400 میلیون ریال بود که در فاصله سه ماه در تیرماه به 9 میلیارد و 509 میلیون ریال می رسد که افزایش 53 درصدی را نشان می دهد حالا اگر این رشد پر سرعت بدهی را در مقابل جمع افزایش بدهی این صندوق در یکسال قرار دهیم نتیجه شائبه برانگیزی به وجود می آید. میزان بدهی این صندوق طی یکسال یعنی از فروردین 97 تا فروردین 98 جمعاً 32 درصد افزایش داشته اما طی سه ماه رشد 53 درصدی را می بینیم این نتیجه حاصل کدام سبک مدیریتی با کدام اصول است و آیا مدیران بانک پارسیان قائل به پاسخگویی راجع به این موضوع خواهند بود؟

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.