نکته ای که باید به آن توجه کرد حضور بانک ملت در بین 4 شرکت اول این رتبه بندی است که براین اساس تنها نماد بانکی موجود در بین 20 شرکت برتر بورسی مربوط به بانک ملت است. لازم به ذکر است بانک ملت در دوره قبل یعنی در پایان پائیز 98 در رتبه پنجم این رده بندی قرار داشت که با صعود به جایگاه چهارم روند بسیار قابل قبولی را از خود به جا گذاشت.

شرکتهای برتر بورسی و درخشش بانک ملت

به گزارش وقت خبر به نقل از  نبض بازار ، رقابتی که این روزها در بازار سرمایه وجود دارد هیجان خاصی را به بازار داده است و در این بین جابجایی شرکتها در رتبه های نخست فعالیت در بازار بورس از جاذبه های دیگر این بازار به حساب می آید. شرکتها و نمادهای بزرگ که در روزهای معاملاتی با نسبت درست معاملات و تأثیرگذاری روی بازار فعالیت می کنند در ارزیابی سه ماهه شرکتهای برتر بورسی شانس بیشتری برای قرار گرفتن در این رتبه بندی دارند. نباید فراموش کرد که در این ارزیابی مجموع عمکلرد یک شرکت در بخشهای مختلف مورد ارزیابی دقیق قرار می گیرد و در نهایت در مقایسه با گروه آن می توان به میزان اهمیت این موضوع پی برد.

در جدیدترین ارزیابی شرکتهای برتر بورسی که مربوط به سه ماهه پایانی سال ۹۸ است اتفاقات جالبی افتاد که می تواند برای فعالان بازار جالب باشد. در این ارزیابی شرکتهای پتروشیمی و فلزات بیشترین سهم را در رتبه های اول تا دهم داشتند. شرکتهای برتر بورسی با توجه به تجربیات بورس های اوراق بهادار در سطح بین الملل، شناسایی شرکت های ممتاز یا دارای موقعیت برتر اغلب بر پایه معیارهای قدرت نقدشوندگی سهام، میزان تاثیر گذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت های مالی انتخاب می شوند.

بر این اساس شناسایی شرکت های فعال تر در بورس اوراق بهادار تهران بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام و میزان دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد و ارزش سهام دادوستد شده)، تناوب دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد روزهای دادوستد شده و دفعات دادوستد شده) و معیار تاثیرگذاری شرکت بر بازار (میانگین تعداد سهام منتشر شده و میانگین ارزش جاری سهام شرکت در دوره بررسی) می باشد.

نکته ای که باید به آن توجه کرد حضور بانک ملت در بین ۴ شرکت اول این رتبه بندی است که براین اساس تنها نماد بانکی موجود در بین ۲۰ شرکت برتر بورسی مربوط به بانک ملت است. لازم به ذکر است بانک ملت در دوره قبل یعنی در پایان پائیز ۹۸ در رتبه پنجم این رده بندی قرار داشت که با صعود به جایگاه چهارم روند بسیار قابل قبولی را از خود به جا گذاشت.

قبلی انتشار دومین قسمت موشن گرافیک مهندسی اجتماعی
بعد گفتگوی عبدالله روا و علی علیپور این هفته روی آنتن شبکه ۳ می‌رود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *