تهران

فعالیت مداوم اکیپ‌های ضدعفونی در جنوب تهران

به گزارش وقت خبر . محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ درباره فعالیت اکیپ‌های گندزدا در جنوب تهران اظهارداشت: از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا اکیپ‌های گندزدا فعال شده و با استفاده از تجهیزات استاندارد، مساحت ۸۲۲ هکتاری این منطقه را ضدعفونی کرده‌اند که برای این امر ستاد مبارزه با کرونا تشکیل و چندین جلسه ستاد مدیریت بحران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده است.

شهردار منطقه ۱۷ افزود: پس از ایجاد این ستاد بلافاصله تمامی ساختمان‌ها و نقاط پرتردد و بوستان‌ها منطقه ضدعفونی شدند و علائم آموزش دهنده و هشدار دهنده در آنها نصب شد. علاوه بر تلاش شبانه روزی منطقه در نظافت و ضد عفونی اماکن و معابر پرتردد، نیروهای مردمی توسط شورایاری و سپاه ناحیه حبیب ابن مظاهر(ع) در قالب این ستاد سازمان دهی شدند تا بتوانند بهترین اثربخشی را در مدیریت بحران کرونا داشته باشند.

کلهری با اشاره به استفاده از ۴۰۰ هزارلیتر مواد ضد عفونی کننده گفت: برای تامین موادضدعفونی کننده میزان  ۱۰۰ لیتر پروکسید اسید خریداری شد که باید هر یک لیتر از آن با هزار لیتر آب مخلوط می‌شود و در این منطقه برای اثربخشی بیشتر، هر یک لیتر پروکسید اسید با ۵۰۰ لیتر آب مخلوط می‌شود که تا کنون نزدیک به صدهزار لیتر از این مواد در سطح محدوده استفاده شده است.

وی بیان داشت: همچنین ۳۰۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی که از سوی ستاد مدیریت بحران به منطقه تحویل شده و تاکنون در سطح معابر و میادین استفاده شده است.

شهردار منطقه۱۷ تهران با اشاره به غربالگری بیشتر از ۱۲۰هزارنفر از شهروندان این منطقه گفت: با تلاش داوطلبان، خیرین و پرسنل شهرداری منطقه در حوزه اجتماعی و خانه های سلامت، در سرای محلات مستقر شوند و همچون گذشته در تماس ثانویه با شهروندان، روند غربالگری را سرعت بخشند تا در روند تماس با سامانه ۴۰۳۰، شهروندان بسیاری نزدیک به ۱۲۰هزارنفر غربالگری اولیه شدند.

وی با اشاره به تعطیلی بازارها و بخش تجاری این منطقه گفت: از نخستین روزهای اعلام فاصله گذاری اجتماعی از کسبه و اصناف خواسته شد تا تدابیر لازم برای تعطیلی بازارهای پررفت و آمد صورت گیرد. همچنین برنامه ریزی لازم برای جمع آوری بساط گستری و حمایت از دستفروشان صورت گرفته تا شهروندان با آرامش خیال بتوانند این روزهای سخت را سپری کنند.

شهردار منطقه۱۷ تهران با اشاره به توزیع اقلام بهداشتی در بین گروه‌های آسیب پذیر خاطرنشان کرد: این چهارصدهزارلیتر اقلام ضدعفونی مصرف شده تنها موادی است که برای گندزدایی و ضدعفونی معابر و ساختمان‌های منطقه ۱۷ ظرف مدت ۲۱روز گذشته صرف شده و میزان مواد و اقلام بهداشتی اهدایی و توزیعی میان شهروندان خصوصاً گروه های آسیب پذیر و یا سازمان‌های پررفت و آمد همچون بیمارستان ضیاییان و کلانتری های مقیم در منطقه جدای از این میزان است.

فارس / Google

   تهران

قبلی تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت تا اول تیر
بعد تهدید ترامپ به اعمال تعرفه بر واردات نفت به آمریکا

حتما ببینید

تداوم پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی یکم در بانک ملت

پذیره نویسی صندوق واسطه گری مالی یکم در شعب و درگاه های غیرحضوری بانک ملت تا ۳۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *