ترکیه

ترکیه یک کاروان نظامی جدید به سوریه اعزام کرد

به گزارش وقت خبر . وبگاه گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه»، امروز (یکشنبه)، اعلام کرد که ترکیه سه نقطه نظامی جدید در خاک سوریه ایجاد کرده است و این وبگاه همچنین از ورود یک کاروان نظامی جدید این کشور به سوریه خبر داد.

به گزارش دیده‌بان این کاروان که متشکل از ده‌‌ها خودروی نظامی بود از گذرگاه مرزی «کفرلوسین» وارد سوریه شده است به سمت منطقه مورد توافق «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در حال حرکت است.

ولادمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه شامگاه پنجشنبه (۱۵ اسفندماه) در کنفرانس خبری مشترک با «رجب طیب اردوغان» همتای ترکیه‌ای خود اعلام کرد دو طرف بر سر برقراری آتش‌بس در ادلب سوریه‌به توافق دست پیدا کرده‌اند؛ اما از آن زمان گروه‌های تروریستی قریب به ۴۰ بار آتش‌بس در ادلب را نقض کردند.

ترکیه و روسیه توافق کرده‌اند که در طول بزرگراه M4 سوریه یک کریدور امنیتی به عمق شش کیلومتر هم از شمال و هم از جنوب ایجاد شود.

دیدبان همچنین در ارتباط با نقاط نظامی جدید ترکیه در خاک سوریه گزارش کرد که دوتای آنها در منطقه میان «الزعینیه» و «بکسریا» (در نزدیکی شهر جسر الشغور از توابع ادلب) ایجاد شده‌اند و نقطه نظامی سوم در روستای «فریکه» ساخته شده است.

به نوشته این وبگاه، از زمان آغاز آتش‌بس جدید در سوریه‌تاکنون ۲۲۸۰ خودروی نظامی به اضافه هزار سرباز ترکیه‌ای وارد خاک سوریه‌شده است.

در همین ارتباط،‌ روز جمعه نیز یک کاروان نظامی ترکیه‌ای متشکل از ۳۵ خودروی نظامی وارد خاک سوریه شد

فارس

ترکیه

قبلی برزیل برای مقابله با کرونا «بودجه جنگی» تصویب کرد
بعد افزایش ۶ هزار و ۵۹۴ واحدی شاخص بورس تهران

حتما ببینید

معمار معماری اردیبهشت شعر

فردوسی معمار زبان پارسی

ماه اردیبهشت همراه با بزرگداشت های ارزشمندی بویژه برای معماران بود ، اول اردیبهشت که بزرگداشت سعدی ، شاعر نامدار ایرانی بود ، سوم اردیبهشت که به مناسبت بزرگداشت شیخ بهایی ، یکی از بزرگترین اندیشمندان و معماران ایرانی نامگذاری شده است. و در نهایت 25 اردیبهشت که با نام فردوسی (حکیم سخن) نامگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *