خودروسازی حیاط خلوت سیاسیون/۹ مشاور مدیرعامل ایران خودرو+اسناد

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش “وقت خبر“هرچند  که برخی بر طبل مخالفت با خصوصی سازی در صنعت خودرو می کوبند، ولی شواهد و قرائن بسیاری وجود دارد که نشان می دهد صنعت خودرو به ویژه شرکت های خودروسازی حیاط خلوت سیاسیون شده است. از جمله مواردی که موید این گزاره است، ترکیب مشاورین مدیرعامل ایران خودرو است. طبق

کد خبر : 428
تاریخ انتشار : یکشنبه 28 مهر 1398 - 11:23
خودروسازی حیاط خلوت سیاسیون/۹ مشاور مدیرعامل ایران خودرو+اسناد
Print Friendly, PDF & Email

به گزارش “وقت خبر“هرچند  که برخی بر طبل مخالفت با خصوصی سازی در صنعت خودرو می کوبند، ولی شواهد و قرائن بسیاری وجود دارد که نشان می دهد صنعت خودرو به ویژه شرکت های خودروسازی حیاط خلوت سیاسیون شده است.

از جمله مواردی که موید این گزاره است، ترکیب مشاورین مدیرعامل ایران خودرو است. طبق اسناد به دست آمده مدیرعامل ایران خودرو دارای ۹ مشاور به شرح ذیل است:

فارغ از اینکه اساسا با وجود چند هزار نیروی کار در ایران خودرو چه نیازی به حضور چنین مشاورینی است، سوابق کاری این افراد قابل تامل است. همانطور که مشخص است در بین این مشاوران از قائم مقام حزب جامعه اسلامی تا قائم مقام معاون هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت صمت و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران حضور دارند.

البته ذکر دو نکته در اینجا ضروری است. اول اینکه شنیده شده سیدصالح سیدزاده اقدم به تازگی از شرکت ایساکو استعفا داده و همچنین از وزارت صمت به ایران خودرو مامور شده است. علی ایحال نام وی در لیست مدیران ارشد وزارت صمت همچنان به عنوان قائم مقام معاون هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت صمت وجود دارد. نکته دوم هم اینکه طبق بررسی ها صورت گرفته سعید لیلاز از دیرباز به استخدام ایدرو درآمده و از آنجا در گروه ایران خودرو مشغول به فعالیت است.

 به اعتقاد بسیاری از کارشناسان تا زمانی که صنعت خودرو از سلطه سیاسیون و حضور مدیران دولتی و گاها امنیتی خارج نشود و اداره آن به دست بخش خصوصی واقعی نیفتاد هیچگاه نمی توان انتظار بهبود در کارایی و بهره وری شرکت های خودروسازی را داشت.

منبع:خط بازار

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.